5 המלצות על ספר הדרכה להורים

5 המלצות על ספר הדרכה להורים

הורה טוב הוא הורה חכם, הוא מבין ויש לו אינטואיציה. אך גם הורה כזה צריך ללמוד ולהחכים כדי לשפר את ההורות שלו. למעשה כל אחד מאיתנו יכול בפוטנציאל להיות הורה נהדר. אך לא פעם צריך פשוט ללמוד. לקבל הנחיית הורים, להבין נכון את הסיטואציה של הילד ולשפר את ההורות שלנו כדי להיות שם בשביל הילד, טובים יותר, סמכותיים יותר, מבינים יותר ומקדמים פי כמה.

ספר הדרכה להורים ככלי יעיל ללמידה עצמית

בעידן של ידע כמו שאנו מצויים בו כיום, ניתן ללמוד הרבה מאוד באמצעות ספרים. ספרים מודפסים או דיגיטליים מכילים בתוכם לעיתים מאגרים עצומים של ידע. אלו מאפשרים לנו להכיר את עצמנו טוב יותר, לבחון את התפקוד שלנו כהורים במבט מפוכח, וללמוד איך להיות הורים הרבה יותר טובים ומצמיחים. אם כי עלינו לאתר ספר הדרכה להורים שנכון לנו, מתאים לנו ומקדם אותנו לפי האופי שלנו ושל הילד.

  • אין ילדים רעים – ילדים מתנהגים לעיתים בצורה שמתפרשת בעינינו כרעה. הם מתעקשים, צורחים ולא מצייתים. הספר הזה מלמד את ההורה איך להתמודד עם ילד כזה מתוך אמון שהוא לא רע. הוא ילד שצריך ללמוד כיצד להתנהל אתו על מנת לפגוש את החלקים הטובים שבו.
  • הורות ללא רגשות אשם – רגשות אשם הם לפעמים חלק מחוויית ההורות שלנו. באמונה הבסיסית שלנו יש לנו רצון עוצמתי לתת לילדים שלנו את הטוב ביותר. מבחינה מעשית האתגר מורכב וגדול ביותר. הספר הזה ילמד אותנו איך להיות הורים טובים ובטוחים, כאלו שלא אוכלים את הלב עם ייסורי מצפון.
  • הורות הליקופטר – ספר שמלמד את ההורים על ההורות ועל המסוגלות של הילד ועל הכישורים החברתיים שלו.

מעוניינים לשמוע עוד על מרכז לכישורים חברתיים? הקליקו על הלינק

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *