3 דרכים לבחור בודק שכר

בודק שכר

בחירה של בעל מקצוע, בתחום כזה או אחר, היא לא דבר פשוט, בוודאי לא כשאנחנו נדרשים לבחור בעל מקצוע שישרת את העסק שלנו ובמובנים מסוימים יהווה סוג של איש קשר בינינו לבין העובדים. 

דוגמא טובה לכך היא בחירת בודק שכר מוסמך. מדובר על בעל מקצוע שתפקידו לדאוג שאנחנו, בתור מעסיקים בעסק, משלמים את השכר לעובדים שלנו על פי החוקים והכללים שהמדינה קבעה. כלומר, אנחנו לא מפספסים שום דבר, לא מונעים מהם שום זכות סוציאלית, ומחשבים את השכר של העובדים שלנו בצורה נכונה על פי החוק ועל פי מה שסוכם איתם. 

זה חשוב, מאחר ואנחנו לא נרצה שהעובדים שלנו יתלוננו נגדנו על הלנת שכר ואנחנו בוודאי לא נרצה שמשרד העבודה יפתח נגדנו בבדיקה. במידה ואנחנו לא עושים זאת בכוונה, כפי שלצערנו מקומות עבודה רבים נוהגים, הרי שהדרך להימנע מטעויות היא באמצעות אנשי מקצוע, קרי בודקי שכר שיכולים לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר עבורנו. 

כיצד בוחרים בודק שכר

ראשית, אנחנו צריכים לבחון מה עושה בודק שכר, איזו הכשרה עומדת לרשותו, היכן הוא רכש אותה והאם היא מתאימה למה שאנחנו מחפשים. 

שנית, אנחנו צריכים לבדוק איזה ניסיון עומד לרשותו, כמה שנים הוא בתחום ועד כמה אנחנו יכולים לסמוך עליו שיבצע את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר. 

שלישית, חשוב מאוד לבדוק איך הוא עובד מול אנשים, איך הוא מתנהל ומסתדר מול גורמים שונים, בין אם זה בתוך העסק ובין אם זה מחוץ לעסק. בצורה כזו אנחנו נוכל לדעת האם הוא באמת יכול להתמודד עם גורמים שונים שמגיעים אליו עם דרישות מגוונות. זה יכול לעזור לנו לדעת, האם משתלם לנו להעסיק אותו. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *