כל מה שרציתם לדעת על הסכנות שבנרגילה אלקטרונית

נרגילה אלקטרונית

השיח סביב סיגריות אלקטרוניות או נרגילה אלקטרונית בהחלט מעיד על כך שמדובר בעניין אופנתי. יש הרבה הייפ מסביב, יש הרבה משתמשים שהם מעשנים לשעבר אך גם צעירים. הפעם נצלול לדברים שמאחורי השיח הטרנדי או השיווקי. כל מה שרציתם לדעת על נרגילה אלקטרונית, האם היא מסוכנת ואם כן, עד כמה.

לוקחים יותר לריאות

אם נשווה בין נרגילה אלקטרונית לבין סיגריה אלקטרונית, נגלה ששניהם שייכים לזן שנקרא מוצרי אידוי. בשניהם לא מכניסים לריאות עשן אלא אדים. אך על האמת להיאמר – נרגילה, גם מהסוג האלקטרוני, מעודדת את המשתמשים לקחת יותר לריאות.

גם בנרגילה יש (לפעמים) ניקוטין

חשבתם שאם אתם מעשנים נרגילה אלקטרונית, אתם לא מכניסים לגוף ניקוטין? למעשה, זה לא כל כך שאלה של הנרגילה אלא שם נוזל העישון שנמצא בתוכה. נרגילה או וויפר מפעילים על ידי בקבוקונים של נוזלי אידוי.

בין הנוזלים הללו ישנם כאלה שמכילים ניקוטין וכאלה שלא. ניקוטין, מכל צורה שלא מסתכלים על זה, בסיגריה או לא, היא חומר מאוד ממכר. אם אתם לא מרגישים צורך בניקוטין, וודאו כי אתם משתמשים בנוזל ללא ניקוטין.

זהירות – לחץ חברתי

מי שנמצא בגיל המתאים ומתחיל להשתמש בנרגילה אלקטרונית, זו כמובן זכותו המלאה. זה גם יכול להיות בסך הכל תחליף עישון סביר ביותר. אבל, מכיוון שהמשתמשים עשויים להיות צעירים, זו עשויה להיות פעולה חברתית. היזהרו מלחץ חברתי ואם אתם לא מעוניינים, הבהירו זאת ללא חשש.

עוברים מאידוי לעישון

נרגילה או סיגריה אלקטרונית יכולים להוות תחליף עישון שמסייע להיגמל. אבל, אי אפשר להתעלם מכך שאנשים, בעיקר מאוד צעירים, עלולים להתחיל באידוי ולעבור לעישון. שמים לב – שומרים על הבריאות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *