איך ללמוד הגנה עצמית?

הגנה עצמית

הגנה עצמית הוא קורס מקצועי שמלמד מומחה לתחום הגנה עצמית. ברוב המקרים הלמידה היא אחד על אחד הן לנשים והן לגברים, יש גם מקרים שבהם האימון הוא של קבוצה קטנה יחד.

להרשמה לשיעורי איגרוף להגנה עצמית >>>

המטרה של אימונים להגנה עצמית

הגנה עצמית כשמה כן היא, להעניק לכל אדם את היכולות להגן על עצמו בסיטואציות קשות שבהן הוא נדרש להגן על גופו ועל חייו נוכח פעולה מסוכנת של אדם אחר. באופן נורמטיבי האדם אינו חותר למגע אך הוא חייב לדעת מה לעשות אם הוא נקלע לכך. לכן במהלך הקורס הוא לומד כיצד להילחם בפאן הטכני וזאת רק אם יהיה צורך לצאת למתקפה כדי להגן על עצמו. 

קו החשיבה הכללי הוא לא לפתח מעשי אלימות ולא להשתמש בידע של הלחימה, למעט במצבי חירום.

להרשמה לקורס אגרוף תאילנדי להגנה עצמית >>>

למידה של הגנה עצמית 

כאשר לומדים הגנה עצמית עם מדריך בעל ידע וניסיון רב, הדבר נעשה לאורך פרקי זמן ארוכים. חשוב להתמיד בלימודים, כדי לפתח את כל היכולות ואת כל המסוגלות במצבים הקשים כדי להתגונן מפני המתקפה שנעשית בדרך כלל על ידי אדם בעל כוח רב. כשאדם נמצא בסכנת חיים הוא מוציא את כל תעצומות הנפש והכוח שלו במצבי לחץ מסוג זה. 

אימון של הגנה עצמית כולל כמה תורות לחימה מהמזרח על פי המסורת ארוכת השנים של אגרוף, אגרוף תאילנדי וגם שיטות הגנה נוספות. 

הלמידה כוללת אבחנה מהירה של האויב שמגיע לתקוף, מהי האסטרטגיה שלו ובהתאם לכך מהי הטקטיקה שיבצע האדם מהצד השני, במסגרת הגנה עצמית וגם תקיפה במקרים חריגים של אלימות על כל רבדיה. 

תרגול הגנה עצמית לאורך שנים יעניק לכל אדם את היכולות להתמודד בסיטואציות קשות כאלו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *