לימודי איטלקית – למה רצוי ללמוד את השפה

 השפה האיטלקית נחשבת לאחת השפות הפופולאריות ביותר בעולם. בין היתר בגלל שזו שפה שמתגלגלת בצורה קלה ופשוטה על הלשון, יש הסבורים שמדובר בשפה הכי יפה שיש. יתרון נוסף שיש לאיטלקית הוא, מדובר בשפה שלא מעט מילים וביטויים מתוכה דומים למילים וביטויים מספרדית או משפות אחרות.

לימודי איטלקית מתבצעים במספר צורות, הצורה הקלאסית היא כמובן שימוש במורה פרטי, אחד על אחד בבית התלמיד או בבית המורה. אפשרות נוספת היא שיעורים בקבוצה קטנה, בין אם זו קבוצה של 5 תלמידים, יותר או פחות. כך אפשר להפיק תועלת ממה שהמורה מלמד והן ממה שתלמידים אחרים אומרים או שואלים.

כעת השאלה הנשאלת היא, למה בכלל ללמוד איטלקית? הרי לא מדובר בשפה דיפלומטית רחבה כמו אנגלית או צרפתית, לא מדובר בשפה שיש לה משמעות רחבה בעולם העסקים כמו סינית, הודית או יפנית, והיא גם לא שפה פופולארית כמו הספרדית, אז מדוע בעצם ללמוד איטלקית?

יש לכך כמה הסברים:

ראשית, כל מי שרוצה ללמוד באיטליה צריך ללמוד את השפה האיטלקית. ישראלים רבים בוחרים ללמוד במדינה, הן לימודי רפואה, וטרינריה וכן לימודי אומנות, היסטוריה, וכמובן לימודי בישול. הרבה יותר קל ללמוד שם כשיודעים ומכירים את השפה.

שנית, איטליה חברה באיחוד האירופי, מה שאומר, שאם רוצים, אפשר להשתלב במדינה וכך גם ניתן ליהנות מאפשרויות עבודה בכל אירופה ולא רק באיטליה. לימוד השפה האיטלקית יכול לעזור בכך.

שלוש, כמו במדינות רבות אחרות, גם באיטליה ישנם ארגונים שונים, ישראלים ויהודים, ארגונים בעלי משמעות דיפלומטית ואחרת, אשר ניתן להשתלב בהם. אפשר לעשות זאת באמצעות עבודה ישירה בארגון או באופן עקיף. חלק גדול מהארגונים, מציעים אופציות של שליחות באיטליה, למשל הסוכנות היהודית. מי שלומד איטלקית יהיה לו הרבה יותר קל להשתלב ולקבל עבודה במקום.

ארבע, לימוד שפה נוספת, בפרט איטלקית, יכולה תמיד לעזור למצוא עבודה במשרד החוץ או במשרדים אחרים שקשורים בצורה כזו או אחרת ליחסי החוץ של מדינת ישראל או לקשר שלה עם מדינות וארגונים בינלאומיים.

לימוד איטלקית לא שונה מלימוד כל שפה אחרת. גם במקרה של לימוד איטלקית, יש צורך ללמוד את השפה על בוריה, בין אם זה דרך אוצר מילים, בין אם זה דרך הבנת הנקרא והנשמע, דקדוק ועוד. מדובר בלימודים לא פשוטים מחד ומאידך, מדובר על תהליך שאיננו שונה מהותית מלימוד ספרדית, אנגלית או שפות אחרות.

כיום הרבה יותר קל ללמוד איטלקית, בין היתר בגלל האינטרנט והטלוויזיה הרב ערוצית, שניהם חושפים אותנו למצב בו אנחנו יכולים ליהנות ממגוון רחב של אתרים ותוכניות דרכן אפשר ללמוד תכנים מגוונים, להרחיב את אוצר המילים, להתאמן בדקדוק ועוד. כל זה גם הופך את חוויית הלמידה להרבה יותר נעימה ופשוטה.

אוכל ושתייה אירועים בריאות ורפואה טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים וקריירה נופש ותיירות צרכנות ופנאי קוסמטיקה ואופנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אסקייפ רום מאתגרים במיוחד במרכז
כולם יודעים שאזור המרכז הוא אזור שוקק חיים ומלא פעילות. העניין הוא שבמרבית המקרים ממצים את האטרקציות...
קרא עוד »
אוג 09, 2018
איך בוחרים חברת שלטים
אם יש לכם בית עסק קיים או בבנייה, אתם בוודאי יודעים עד כמה חשוב המיקום של בית העסק, כמו גם עד כמה חשוב...
קרא עוד »
נוב 19, 2018
לימודי בורסה – מי קהל היעד לתחום זה?
לימודי שוק ההון כוללים את כל מה שקשור למסחר בבורסה, קרנות נאמנות וקופות גמל, השקעה בתיקי השקעות בצורה...
קרא עוד »
נוב 21, 2017