תיקון מרזבים

תיקון מרזבים

קודם כל, חשוב להבין בכלל מהו מרזב ומהו תפקידו בכוח. תפקידו העיקרי של המרזב הוא לנקז את המים אשר נאספים על הגג של הבית או המבנה, על מנת למנוע מהמים לנזול דרך הגג ולחלחל אל התקרה של הדירה העליונה. המרזב מורכב מכמה חלקים שונים, אשר מתחברים האחד אל השני וביחד יוצרים יחידה שלמה אחת. החלק הראשי של המרזב נקרא פישר, הוא אחראי לקליטת מי הגשמים אשר נאספים על גג הבניין. למעשה קליטת המים על ידי הפישר, אפשרית בעיקר בגלל השיפוע המיוחד של הגג אשר מעודד את המים להתנקז לתוכו. לאחר מכן המים עוברים לתוך צינור המרזב, אשר יורד לאורך הבניין. לבסוף המים נשפכים אל הקרקע ומחלחלים למי התהום. מרזב תקין מבצע את העבודה ומשאיר את הקירות והתקרות של הבית, יבשים ונקיים מנזקי מים ורטיבות. אך ברגע שהמרזב נסתם או מתקלקל מסיבה כלשהי, עלולה להיוותר הצפה שתגרום לנזילה רצינית בתקרה, אז יהיה צורך להזמין שירות של תיקון מרזבים בדחיפות.

החשיבות של תיקון מרזבים

כאמור, מטרתו של המרזב היא לנקז את מי הגשמים ולאפשר להם לרדת בצורה חלקה וקלה אל הקרקע. ברגע שנוצרת סתימה במרזב, כתוצאה מהצטברות של עלים או פסולת, המים אינם מנוקזים היטב. כתוצאה מכך, עלולות להיווצר נזילות בתקרה או בקירות של המבנה. במקרים כאלו, חשוב להזמין במהרה צוות מקצועי ומיומן, אשר עוסק בתחום ומסוגל לפתור את התקלה במהירות וביעילות. אנשים רבים אשר סובלים מנזילות, ישר מסיקים כי מדובר על בעיה באיטום של הגג או של הקירות החיצוניים של המבנה. אך למעשה, לא פעם מדובר על תקלה במרזב, דבר שגורם להצפה של הגג או לחילופין לנזילה תמידית של מים על הקיר החיצוני של הבניין. עם הזמן המים יחדרו לתוך הסדקים הקיימים בקיר, ויגרמו לכתמי עובש ורטיבות בקירות הפנימיים של הבית. לכן חשוב להזמין לעבודה חברה מקצועית, שתוכל לבדוק את השטח ולאתר את מקור הבעיה.

לסיכום, תיקון מרזבים יכול לפתור לא מעט בעיות. כל עוד המרזב תקין ועובד כהלכה, מי הגשמים ינוקזו אל הקרקע ומשם יחלחלו אל מי התהום. אך ברגע שהוא נסתם או מתקלקל, קיים סיכון עצום להצפה ונזילה.

אוכל ושתייה אירועים בריאות ורפואה טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים וקריירה נופש ותיירות צרכנות ופנאי קוסמטיקה ואופנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צילום חתונות – צלם איכותי יעשה את 10 הדברים האלה עבורכם
הגיע הרגע המאושר. החלטתם למסד את הקשר שלכם ולהקים בית בישראל. לקראת החתונה אתם עומדים בפני רשימת...
קרא עוד »
נוב 20, 2018
תסמונת המעי הדליף – על מה מדובר ומהן דרכי הטיפול?
אתם סובלים מכאבי בטן חום וחולשה? עצירות ושלשולים? כאבי שרירים ודלקות נודדות, דלקות מפרקים וכאבים...
קרא עוד »
אוק 27, 2015
מתנות ליום האהבה
היום, העולם מלא באהבה ורומנטיקה. יום האהבה הוא יום מיוחד לזוגות. זהו יום שבו אוהבים מחליפים מתנות,...
קרא עוד »
ינו 02, 2023