יום המא"ה – מה זה וכיצד להתכונן אליו

יום המא

אחד הימים החשובים ביותר בחייהם של כל נער ונערה בישראל לפני צבא, הוא היום בו הם אמורים לגשת אל לשכת הגיוס לצורך צו ראשון. אך רבים מהם מתקשים, מסיבה כזו או אחרת, להציג את המיטב שלהם ביום זה. לכן הצבא מעניק להם הזדמנות נוספת. 

יום המא"ה (מיון, איתור והתאמה) הוא יום ייחודי, מיועד בעיקר עבור נערות אשר מעוניינות להתגייס ורוצות להתנדב לתפקידים קרביים. מאחר ולא תמיד אפשר להציג בצו ראשון את כל התכונות הנדרשות לכך, אז הצבא מתחיל בתהליך של מא"ה כבר בשלב בו הנערות מגיעות לכיתה י"א, ובהתאם לנתונים המתקבלים הוא מחליט האם להזמין את הנערות ליום מא"ה. 

בשלב זה, במידה והנערה בוחרת להגיע ליום המדובר, היא תוכל להציג בו את יכולותיה האישיות על פי פרמטרים ומאפיינים שונים שהצבא בוחר לבחון. חשוב להדגיש, מי שבוחרת לא להגיע כלל ליום הזה, לא תקבל אפשרות שנייה, מה שכן, אם התאריך איננו מתאים, אזי שאפשר לבקש דחייה או הקדמה, ויקבע מועד חלופי. 

מה עושים ביום זה? 

למעשה, היום דורש מהמועמדות לעבור סימולציות שונות (קראו על הכנה ליום המאה), בין אם זה בעזרת מחשבים ובין אם זה בעזרת מבחנים פיזיים קלים, ועוד שורה של מבחנים אישיים וקבוצתיים. המטרה היא לבחון את ההתנהלות של המתגייסת, את האישיות שלה, והיכולת להתמודד עם מצבים שונים. 

חשוב לומר, יש כלים שונים שמאפשרים להתכונן ליום הזה, ורצוי מאוד להשתמש בהם על מנת להגיע מוכנות לקראת המבחנים והשאלונים השונים. בסופו של יום זה, יבחנו את כל הציונים שהמועמדת קיבלה ואז יחליטו האם היא יכולה להתקבל על פי שאלון העדפות שלה או שמא היא תצטרך לשרת בתפקיד שהצבא יקבע עבורה על פי צרכיו, ולא יהיה זה בהכרח תפקיד קרבי. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *