בודק שכר מוסמך – איך נבחר אותו?

בתחום המסעדנות אחד מהתפקידים הפופולריים ביותר בקרב קהל צעיר הוא עבודה כמלצרים. תפקידו של המלצר הוא להעניק שירות ללקוחות המסעדה מרגע ישיבתם בשולחן, ולכן לאחר שהלקוחות עוזבים את המקום הם נוהגים להשאיר טיפ בנוסף לתשלום עבור ארוחתם. הטיפ הכספי נועד עבור המלצר על שירותו, ואילו תשלום החשבון הינו עבור המזון ולכן הוא מועבר לקופת המסעדה.

בכדי לבסס את החוקים והזכויות במקרה של עובדים בתחום המסעדנות, שהינם לרוב עובדים צעירים או זמניים, נחקק חוק להגברת האכיפה של דיני העבודה שמטרתו לייעל את הליכי הפיקוח והאכיפה על מעסיקים שונים, בפרט בתי עסק המעסיקים עובדים במשרות זמניות כמו בתחום המסעדנות, שמירה וניקיון.

מה החשיבות של בודק שכר מוסמך לעסק?

תפקידו של בודק שכר מוסמך כמו באסם מזאווי רואה חשבון בחיפה הוא לבצע בדיקות שכר תקופתיות במקומות עבודה, זאת במטרה לערוך השוואה בין זכויות העובדים הכוללים תנאי העסקה נאותים ושכר הולם, לבין יישומם בפועל על ידי המעסיקים בהתאם לדיני העבודה הקבועים בחוק. 

נוסף לתרומתו של בודק השכר המוסמך למיצוי מלוא זכויותיהם של העובדים בבית העסק, איש מקצוע זה עשוי למנוע מבית העסק הליכים משפטיים שישליכו על הצלחתו של העסק. במקרה של מסעדות ובתי עסק בתחום הניקיון והשמירה, משרד העבודה והרווחה מבצע בדיקות תקופתיות אקראיות בבתי העסק כדי לגלות הפרות בזכויות העובדים, ומחליט על הטלת עונשים ועיצומים כספיים על אלו שביצעו הפרות

באמצעות בדיקה ומעקב שוטפים של שכרם של מלצרים ועובדי המסעדה הנערכים בידי בודק שכר מוסמך, ניתן לגלות הפרות בדיני העבודה ולתקן אותם בזמן בטרם משרד העבודה יגלה זאת ויטיל עיצומים על העסק.

איך לבחור בודק שכר מוסמך?

מומלץ לבחור איש מקצוע מוסמך בתחום מטעם משרד רואי חשבון בחיפה על פי הניסיון שהוא מחזיק ברשותו, נוסף על המלצות וחוות דעת חיוביות מלקוחות שנעזרו בשירותיו. 

אוכל ושתייה אירועים בריאות ורפואה טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים וקריירה נופש ותיירות צרכנות ופנאי קוסמטיקה ואופנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צלם חתונות
בעבר היה נהוג לקיים חתונות ללא כל השקעה, הזוג היה מוצא גג בניין או חצר בית והיה מזמין את החברים...
קרא עוד »
פבר 21, 2018
חברה למכירת כספות
כשאנחנו מחפשים רהיטים ומוצרים לבית או לעסק, ישנם דברים שאנחנו פחות שמים לב אליהם, שכן על פניו, לכאורה,...
קרא עוד »
ספט 30, 2018
איך עובדים עם מגזמת? קבל טיפים שיעזרו לך לעבוד נכון
השימוש במגזמת צריך להיעשות על פי כללים ברורים וחשובים, כך שאם אתם באמת בוחרים לקנות אחד ולהתחיל...
קרא עוד »
נוב 22, 2016