רומניה – היעד החם לטיול הקרוב

רומניה

בתחילת שנות התשעים, כידוע, נפל מסך הברזל והגוש הקומוניסטי נעלם. בין השינויים וההשפעות של תהליך זה, אפשר למצוא גם שינוי עצום בכל מה שקשור למפת התיירות של הישראלים. אומנם לפני כן, לא הרבה ישראלים יצאו לנופש באופן קבוע בכלל, אך באותה נקודת זמן, לא רק שהם החלו לטוס ולטייל בעולם, אלא גם נפתחה בפניהם אופציה שלא היתה קיימת קודם לכן. מדינות מזרח אירופה פתחו את שעריהן בפניהם. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך היא רומניה. אותה מדינה שנמצאת על חופו של הים השחור, גובלת עם הונגריה, סרביה, בולגריה וכן עם מה שהיה בעבר ברית המועצות, הפכה להיות אחת המדינות הפופולאריות ביותר לתיירות בקרב ישראלים. חלקם נסעו לשם בשביל להכיר את שורשי המשפחה שלהם, בין אם מדובר ביוצאי רומניה באופן ספציפי ובין אם מדובר בצאצאים שהיו מעוניינים ללמוד על ההיסטוריה המשפחתית הקרובה והרחוקה. היו גם מי שנסעו בשביל ליהנות ממגוון רחב של אתרי תיירות ונופש. 

למה משתלם לנסוע לרומניה

אחד היתרונות הבולטים ברומניה היא, שמדובר במדינה שמשלבת סגנונות חיים ונופים שונים. לא מדובר על מדינה אירופאית קלאסית. לצד בוקרשט הבירה שנחשבת עיר מתפתחת, אפשר למצוא ברומניה לא מעט כפרים אשר נראה שהזמן קפא בהם אי שם במאה ה-19 או תחילת המאה ה-20. 

כמו כן, ניתן למצוא ברומניה לא מעט מקומות לטיולי שטח, טיול ג'יפים ברומניה, טארקים, קמפינג ועוד. אפשר למצוא במדינה גם אתרי סקי שונים וכאמור, מאחר והמדינה שוכנת לאורך חופי הים השחור, הרי שאפשר למצוא בה גם לא מעט אתרים ייחודים לספורט ימי או כפרי נופש, כולל כאלה שמיועדים לכל המשפחה ולטיולים עם ילדים קטנים או גדולים, על פי הצורך. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *