תכנית חשמל בשיפוץ: המדריך המלא

בניית תוכנית חשמל

עבודות חשמל הן חלק בלתי נפרד בעת שיפוץ. במדריך זה נרחיב אודות אותם הדברים החשובים אותם יש לקחת בחשבון בכל הקשור אל חשמל בבית בעת שיפוץ. התחילו לקרוא!

מכינים תכנית חשמל מסודרת לשיפוץ

הצעד הראשון תמיד יהיה השכרת שירותיו של חשמלאי מוסמך כמו נתן חשמל, שהוא בעל ניסיון בכל הקשור אל חשמל בעת שיפוץ ולאחריו. תמיד יש לוודא שאותו חשמלאי בונה תכנית חשמל מסודרת ומוגדרת ושאתם אכן מבינים את כל הרשום בתכנית זאת ואכן מסכימים לה.

לא מוותרים על הארקה ומונעים התחשמלות

תמיד יש לוודא שהחשמלאי אותו הזמנתם יבדוק האם הארקה בבית מתאימה למערכת החשמל ובאם היא איננה מתאימה, הוא יתאים את הארקה לבית וזאת על ידי החלפת לוח חשמל. חשוב לזכור שהמטרה של הארקה היא מניעת התחשמלות. במקרה של סכנה, מערכת החשמל בבית תפנה את זרם החשמל מחוץ לבית. באם הוחלט שמערכת החשמל לאחר השיפוץ תהיה חד פאזית, זרם החשמל יישלח לאדמה. לעומת זאת, אם מעוניינים בחלוקת עומס גדולה יותר, יש לבחור במערכת תלת פאזי.

תמיד מחליפים חוטים ישנים

בעת שיפוץ חשוב להחליף את חוטי החשמל הישנים. פעולה זאת בעת שיפוץ תעלה את הסיכויים שלא תתרחש תקלה כלשהי, כמו למשל קצר, בעקבות חוטי חשמל לקויים. החלפת חוטים ישנים בחדשים תעזור בשיפור איכות תשתית החשמל בבית.

שיפוץ – לא מוותרים על הדברים הבאים

  • מערכת חשמל שתתאים לעומסים – תמיד חשוב לבדוק האם מערכת החשמל אכן מתאימה לעומסי החשמל הצפויים לאחר שיפוץ הבית. כאן חשוב לבדוק מהו לוח החשמל הקיים והאם קיים צורך לשדרג את ההספק שלו.
  • התאמה של שקעי כוח – שקעי כוח יותאמו למכשירי החשמל הכבדים בבית, כמו למשל המזגן, המקרר ועוד וימנע נפילת מתח בבית.
  • חסכון בחשמל – רצוי לשים דגש על החלפת נורות לנורות לד בבית בעת בניית תכנית חשמל בשיפוץ וזאת משום החסכון הניכר בחשמל.
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *