5 חומרים לאיטום גגות שכל בעל מקצוע צריך להכיר

5 חומרים לאיטום גגות שכל בעל מקצוע צריך להכיר

איטום גגות למבנים פרטיים, ציבוריים ואחרים נחשב לנפוץ ומבוקש ביותר. הסיבה לכך היא כי הגג השטוח סופג את כמות המשקעים הרבה ביותר. השטח שלו גדול ואם אין ניקוז אז מצטברות שלוליות עליו. כאשר האיטום איננו תקין אז חדירת מים ולחות תגיע במהירות. בשוק קיים מבחר רב של חומרים לאיטום גגות המותאמים לגגות שטוחים, משופעים ואחרים. הם מתאימים לגגות מבטון, מאיסכורית, מאסבסט ומחומרים אחרים. יש צורך להתאים את סוג האיטום ומבחינים ב5 עיקריים.

חומרי איטום

  1. חומרים ביטומניים – האיטום המוביל והיעיל ביותר. מדובר על יריעות ביטומניות המודבקות על הגג. הן עמידות לטמפרטורות גבוהות לפגיעות מכאניות ועוד. מחזיקות מעמד לאורך שנים. מתאימות לגגות גדולים שאין עליהם מתקנים. ניתן להניח אותם על גגות בתוליים שזה עתה  נבנו. ניתן למצוא חומרי איטום נוספים מאותה קבוצה
  2. חומרים פולימריים – מתאימים למשטחי גגות או מרפסות פתוחות העשויים מתכת, קרמיקה, בטון ועוד.
  3. חומרים פוליאוריטאניים – מתאימים למגוון משטחי גגות ומרפסות פתוחות.
  4. חומרים צמנטיים – בעלי עמידות משופרת בשחיקה. מתאימים למגוון משטחי בטון.
  5. חומרי איטום אקריליים – מתאימים לגגות מסוימים. 

ניתן למצוא גם סילרים באתר א.משי איטום שהינם חומרים המתאימים בעיקר להתזה על משטחי גגות מרוצפים של קרמיקה, שיש וכדומה. כמו כן קיימים חומרי איטום גבישיים המשמשים כתוספים בעת יציקת הבטון שעל הגג. קיימים חומרים משחתיים, נוזליים, בצורת אבקה ועוד. יש לקבל ייעוץ לפני השימוש. צריך עוד לציין כי אין אפשרות לערבב חומרי איטום ממשפחות שונות שכן הם לא יידבקו זה על זה. במקרים רבים, יש צורך למרוח או להתיז חומר מקשר הקרוי פרמייר לחיזוק אחיזת האיטום על המשטח. מומלץ לקבל ייעוץ ולרכוש אצל חברה המתמחה בתחום.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *