החשיבות של צעצועים לכלבים

dog-838281_640

אחד הדברים החשובים ביותר עבור הכלבים הם הצעצועים. על אף שאנו מייחסים צעצועים כמותרות בדרך כלל, בשל העובדה שאנו קונים מהם לילדינו רק בתנאי שהם מתנהגים יפה או בהתאם למצב הכלכלי, אצל הכלבים נושא הצעצועים הוא לא פחות חשוב וקריטי. צעצועים יכולים לסייע גם לרגשות של הכלבים, גם להפגת מתחים ולחצים, גם לשיפור הקואורדינציה, גם לחיזוק השיניים, להתפתחות השכל ועוד. כמובן שלא כל צעצוע מתאים לכל כלב ולרוב כדאי לרכוש צעצועים המתאימים גם לצרכים ההתפתחותיים של הכלב שלכם. 

הצעצועים עוזרים לכלב נפשית:

הכלבים אינם יכולים ללחוץ על השלט ולפתוח טלוויזיה בתוכנית האהובה עליהם, הם אינם יכולים לשחק אתכם במשחקי קופסא ואינם יכולים לומר לכם שמשעמם להם. הם זקוקים לתעסוקה, עניין, בעיקר בגילאים צעירים שבהם הכלבים פעילים יותר ומשועממים יותר. לכן הצעצועים יכולים לספק לכלב את השעשוע הנדרש. יש כלבים שיכולים לשחק עם משחק מסוים כמה דקות ויעזבו אותו לתמיד ויש כלבים שכל יום יתפסו את הצעצוע שלהם מחדש וייהנו ממנו לזמן רב יותר. הצעצועים עוזרים לכלב גם בשמירה על איזון פיזי ורגשי, להפגת מתחים ותורמים גם לתחושת הביטחון שלהם. להמשך קריאה בנושא צעצועים לכלבים

הצעצועים עוזרים להתפתחות הכלב:

צעצועים מסוימים נבנו על מנת לסייע לכלבים להתפתחות השלד, השרירים, להתפתחות היכולות השכליות, לשיפור הקואורדינציה ועוד. בשנתו הראשונה של הכלב כשהוא עוד נחמד לגור הבעלים יכולים להסתייע בצעצועים להצבת גבולות, משמעת ותקשורת עם הכלב.

הצעצועים עוזרים לשמירה על בריאות הכלב:

צעצועים מסוימים יכולים לסייע לכלב לשרוף אנרגיות, לשפר סיבולת לב ריאה, לסייע לבריאות השיניים והחניכיים ועוד. אין ספק כי לבחירת הצעצועים הנכונים לכלב שלכם יכולה להיות משמעות אדירה על חייו. לא רק שהוא יהיה יותר שמח כשמעניין לו הרי שלאחר שפרק את המתחים והשעמום הוא יוכל לישון שינה טובה ונעימה יותר ולא לאכול שטויות או להשתולל בבית. מידע נוסף באתר תיק תק פט

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *