5 דגשים על הערכת שווי דירה

הערכת שווי דירה

ישנם מספר פרמטרים אשר קובעים את ערך שווי הדירה. במאמר הבא נביא עבורכם 5 דגשים עקריים על הערכת שווי דירה בישראל.

מה משפיע על הערך?

  1. מיקום גאוגרפי

הפרמטר הראשון אשר משפיע על הערכת שווי דירה הינו המיקום של הדירה מבחינה גאוגרפית. ישנם ערים בארץ בהם דירה תהיה זולה יותר לעומת דירה בעיר אחרת.

  1. דירה חדשה או ישנה

כמו כן, דבר נוסף אשר משפיע על הערכת שווי דירה הינו הזמן אשר הדירה קיימת. סביר להניח כי דירה חדשה מהקבלן תעלה יותר מדירה אשר קיימת מזה כמה עשרות שנים.

  1. אחרי או לפני תמ"א

ישנו בארץ פרוייקט של שיפוץ דירות ישנות אשר נקרא תמ"א 38. דירה אשר עברה פרוייקט תמ"'א תעלה יותר מדירה אשר טרם עברה תמ"א 38. קראו מידע מקצועי נוסף באתר חברת בנאי שמאות מקרקעין!

  1. ביקוש

ישנם איזורים בארץ אשר יש ביקוש רחב לדירה באיזור ולכן המחיר יהיה גבוהה יותר מאשר דירה באזור פחות מבוקש. לכן סביר להניח כי באזור בעל ביקוש רב דירה תעלה יותר. חשוב לציין כי יכול להיות עיר אחת בה חלק מהאזור מבוקש וחלק אחר מהעיר ללא ביקוש ולכן ההבדל במחירים בין שתי דירות אשר מביחנה גאוגרפית נמצאת זה ליד זה

  1. גודל

כאשר מדברים על מחירי דירות הגודל בהחלט קובע כי ככל שדירה תיהיה גדולה יותר ככה גם המחיר של הדירה יעלה בהתאם. גודל הדירה הינו אחד הפרמטרים שהכי כדי לשים עליו דגש בנוגע להערכת שווי דירה.

לסיכום, ישנם מספר רב של דגשים על הערכת שווי דירה. חשוב מאוד להכיר את כל הדגשים, כך ניתן להקל ברמה מסוימת על קבלת ההחלטה ולעשות את הבחירה הנכונה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *