האם קיים טיפול בחרדת בחינות שעובד?

טיפול בחרדת בחינות

הבחינות הן בדרך כלל אירוע השיא בשנה הסטודנטיאלית או בשנת הלימודים של תלמידים בבית הספר התיכון. מצד אחד זה הוא הרגע שבו אתם צריכים להביא את כל הכישורים והיכולות שלכם לידי ביצוע ומן הצד השני, זו היא ההזדמנות היחידה שלכם להוכיח את עצמכם ולהצליח להגיע להישגים הנדרשים. רמות הלחץ הגבוהות, יוצרות אצל רבים מהסטודנטים חרדה של ממש שבאה לידי ביטוי גם בתסמינים גופניים וגם בהרגשה לא נעימה. אז איך בדיוק מתמודדים עם חרדת בחינות בצורה אפקטיבית? כל הפרטים בכתבה הבאה.

איך באמת מטפלים בחרדת בחינות?

טיפול בחרדת בחינות מתחיל קודם כל בעבודה של מידת החרדה ממנה אתם סובלים ומה דפוסים שמלווים אתכם בשלבים השונים של החיים. אם אתם חווים חרדה באופן קבוע, יהיה יותר קל ללמוד את הדפוסים וכך גם לתת פתרונות שמתאימים למצב האישי שלכם. לאחר מכן, אתם תתבקשו להבין מה עוזר לכם להירגע באופן כללי ואילו פעילויות יומיומיות גורמות לגוף שלכם לשחרר מתח ולחץ. את כל הכלים שתקבלו לאורך הדרך, תתבקשו לייצר במהלך הבחינה הראשונה ולאחר מכן להבין האם המצב שלכם לאורך הבחינה השתפר או שאתם עדיין צריכים לקבל עזרה וליווי, מאיש המקצוע.

שיתוף הפעולה שלכם – הוא חלק קריטי בהצלחה

העיקרון המרכזי של תהליך העבודה להתמודדות עם חרדת בחינות הוא שיתוף הפעולה שלכם. אתם חייבים לעשות צעדים שיוציאו אתכם מהקופסה ויעזרו לכם להתמודד עם הפחד. על אף שמדובר בצעדים מורכבים ולא פשוטים בכלל. ככל שאתם משתפים פעולה עם המטפל עדי שניידר כך יהיה לו יותר קל להציע לכם פתרונות וטכניקות התמודדות נכונות ובריאות יותר. אשר מבוססות על מחקר רב שנים בתחום החרדה בכלל וחרדת הבחינות בפרט.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *