למה חשוב לקבל ייעוץ משפטי מעו"ד נהיגה בשכרות מומחה?

עו

נהיגה בשכרות היא ללא ספק אחת מעבירות התנועה החמורות ביותר ואולי אחת העבירות החמורות ביותר מבחינה משפטית באופן כללי. אדם הנוהג בשכרות וערפול חושים מסוכן מאוד לסביבה ומשחק רולטה עם החיים שלו, של האנשים שנוסעים עמו ברכב ושל אנשים אחרים המשתמשים בכביש בין אם מדובר בהולכי רגל, רוכבי אופניים או נהגים אחרים הנוסעים בכביש. לעתים רבות זה מסתיים בתאונות מסכנות חיים ולכן בית המשפט רואה בעבירות מסוג זה בחומרה גבוהה והענישה היא בהתאם.

מהי הענישה לנהיגה בשכרות?

אדם הנתפס כנוהג בשכרות, גם אם מדובר במנת אלכוהול הקטנה מעל המותר בחוק, עשוי לסבול מפסילת רישיון למשך שנתיים, פסילה מנהלית לחודש ואפילו החרמת כלי הרכב שלכם למשך חודש גם כן. מדובר בעונש המינימלי וכמובן לראות עיניו של השופט הוא יכול להחמיר עם העונש. במידה ולנהג יש היסטוריה בעייתית בנהיגה הענישה תהיה חמורה בהרבה. במידה וזו לא פעם ראשונה שהנהג נתפס נוהג בשכרות הפסילה של הרישיון עשוי להיות להרבה יותר שנים ולהגיע גם למאסר.

כיצד השוטר בודק את הנהג ויכול להרשיע אותו בנהיגה בשכרות?

יש 2 דרכים לבדוק אם נהג נוהג בשכרות. הראשונה היא בדיקת מאפיינים שונים כמו עיניים אדומות, ריח של אלכוהול, בדיקת יציבות, לבקש מהנהג ללכת בקו ישר ועוד. האפשרות השנייה היא לבצע בדיקה בעזרים מיוחדים כמו הינשוף למשל לבדוק את ריכוז האלכוהול של האדם בגוף וכך לוודא האם זוהי כמות אלכוהול מותרת בזמן נהיגה.

האם ניתן להקל בעונש עבירה בשכרות?

עו"ד נהיגה בשכרות מומחה יוכל לסייע לכם לקבל עונש מופחת ולהציג את התנאים שלכם מול בית המשפט. על אף שבית המשפט רואה בעבירה זו חמורה מאוד לעתים ניתן יהיה לחשוף כשלים באופן שבו השוטר הרשיע את הנהג. כמו כן במקרים אחרים גם כן עו"ד תעבורה טוב שייצג אתכם מול המערכת המשפטית יוכל לדבר בצורה נכונה וטובה שתפחית משמעותית את העונש שלכם אך אין לקחת זו כמובן מאליו או דבר בטוח.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *