מה חשוב לקחת בחשבון כאשר רוכשים חמגשיות לעסק

takeaway-1625652_640

עסקים רבים משתמשים בחמגשיות לצורך אחסון אוכל. החמגשיות שומרות על טריות האוכל, שומרות על החום שלו ועל הטריות ומאפשרות ליהנות ממנו גם שעות רבות לאחר שהכינו אותו. החמגשיות מגיעות לשימוש במקומות רבים כמו מסעדות, צהרוני ילדים, בתי ספר וגם עסקים.

חמגשיות – מה זה בכלל?

חמגשיות אלה אריזות חד פעמיות אשר משמשות לאחסון ארוחות המוכנות להגשה מיידית, כאשר ניתן גם לשנע אותן בקלות. ישנן חמגשיות אשר משמשות גם כשומרי חום ושומרות על טמפרטורת המזון שבתוכן ואחרות עשויות מאלומיניום – כמו תבנית אפייה חד פעמית מחולקת כאשר השוליים שלהן מותאמות לסגירה על גבי מכסה תואם. ניתן לרכוש חמגשיות ריקות ולמלא אותן באופן עצמוני, וניתן גם להזמין אותן מלאות כל טוב מחברות קייטרינג שונות.

מה צריך לדעת כאשר רוכשים חמגשיות לעסק?

אם אתם עוסקים בתחום המזון ואף משנעים ארוחות למוסדות חינוך, למרכולים, לבתים פרטיים או למחנות צבא בשטח, עליכם לדעת מה הם ההבדלים בין סוגי החמגשיות שקיימות בשוק וכיצד לבחור את החמגשיות המתאימות ביותר למטרה שלשמה אתם קונים אותן. אז ככה, ישנן חמגשיות מאלומיניום ומפלסטיק אשר מאפשרות חימום חוזר של האוכל שבתוכן אך אינן שומרות על חום, מנגד, יש את החמגשיות העשויות מקלקר, אשר אלה שומרות חום, אך אינן מתאימות לחימום חוזר של המזון שיש בהן.

חמגשיות מתכלות = פחות אשפה לאסוף

כמו שאפשר להבין, חמגשיות הן כלים חד פעמיים אשר אינם מיועדים לשטיפה ולשימוש חוזר. על כן, סביר מאוד כי עסק שמשתמש בחמגשיות באופן קבוע, גורם לכמות הפסולת להצטבר ולגדול באופן משמעותי. אז לא, איננו מבקשים מכם להימנע משימוש בחמגשיות, אלא פשוט לעבור לשימוש בחמגשיות מתכלות. למידע נוסף בנושא מוצרים חד פעמיים לעסקים

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *