החשיבות במציאת מומחה פוריות בתהליך הפריה

חוסר פוריות מוגדר כמצב שבו לא מצליחים לקלוט היריון במשך שנה לפחות, כאשר לא משתמשים באמצעי מניעה. בנשים מגיל 35 ואילך, תקופה של שישה חודשים מספיקה כדי להגדיר חוסר פוריות. במצבים כאלה, פונים מטבע הדברים אל מומחה פוריות. נסביר על החשיבות ועל תפקידו של המומחה, בשיפור הסיכוי להביא חיים חדשים לעולם. 

אבחון הסיבות לבעיות הפוריות 

ההגדרה הרפואית ה"יבשה" לחוסר פוריות היא רק תחילת הדרך. החשיבות הראשונה במציאת מומחה פוריות היא על מנת להבין את הסיבה או הסיבות לבעיות הפוריות. אין טעם למהר לטיפולי פוריות מורכבים, לא פשוטים, עם על ההיבטים הרגשיים כבדי המשקל, לפני שמבינים מהן הסיבות. בצורה כזאת ניתן ללמוד על הפתרונות השונים, האפשריים. הסיבות מתבררות על פי בדיקות שונות. אבחון המצב הבריאותי, הרפואי, בדיקות בגבר ובאישה, על פי הצורך. 

תכנון מיטבי ונכון של טיפולי הפוריות 

כאן מגיע דבר נוסף. החשיבות במציאת מומחה פוריות בתהליך הפריה ממשיכה עם תכנון מיטבי ונכון של טיפולי פוריות. מעל 10 אחוזים מהזוגות בארץ סובלים ממידה כזאת או אחרת של חוסר פוריות. המומחה יכול לסייע ולשמש כ"מורה דרך" בכל התחום הרחב של סוגי טיפולים. החל בטיפולים הורמונליים, דרך טיפולי הזרעה, טיפולים לשיפור איכות הזרע, הקפאת ביציות או הפריה חוץ גופית. 

ליווי צמוד בתהליך עם שקט וביטחון 

מעבר ממצב של חוסר פוריות למצב של הריון הינו מסע לכל דבר. ופה חשיבות רבה מאוד של המומחה. הוא זה אשר מלווה אותך או אתכם לאורך כל הדרך. ומדובר בהרגעת חששות, מענה על כל השאלות שמדאיגות, הכנסת הרבה שקט וביטחון לתוך התהליך. זאת ועוד, המומחה הוא גם זה שמלווה לאחר התאמת הטיפול, גם במעקב ההריון.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *