האם מותר לספר חתולים?

האם מותר לספר חתולים?

חתולים נחשבים לחיית מחמד מועדפת על רבים. משהו ביללות שלהם נוגע לאנשים רבים בלב והם רוכשים חתול או גור כדי לגדל אותו.

חשוב לדעת שהחתול צריך לשחרר אנרגיה ולכן, אל תתפלאו אם הוא מזנק בקלילות על השיש שלכם או רוכב על האיי רובוט שלכם בעודו שואב את הרצפה. 

זו הסיבה גם שאתם צריכים לאפשר לחתול מרחב מחיה נוח כדי שהוא יוכל קצת להשתולל ולפרוק אנרגיה. ללא זה, הוא עלול לשרוט או להיכנס לדיכאון.

האם מותר לספר חתולים או שזה יכול להזיק להם? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

תספורת לחתולים:

כפי שאתם כנראה יודעים יש כמה וכמה זנים של חתולים. יש חתולים עם הרבה פרווה ויש חתולים עם שיער קצוץ יותר, בלי פרווה. 

החתול נחשב לחיה שמאוד מקפידה על הניקיון שלה. אתם יכולים לראות איך הם מנקים את עצמם מטפילים בעזרת הלשון כמה פעמים ביום. העניין הוא שבדרך כלל כל ליקוק כזה גורר אתו כמה שערות למעיים של החתול.

ככל שעובר הזמן זה יכול להזיק לחתול, משום שהשערות לא מתעכלות והופכות לכדור צמרירי שעלול לגרום לחנק או לבחילות והקאות לחתול.

לכן, חשוב מאוד ללכת אל מספרה לחתולים ולהקפיד על תספורת בזמן לחתול, גם בגלל הסיכון עם השיער אבל יש גם עוד סיבה. 

כאשר החתול לא מסופר, העור שלו לא נושם ולמעשה, יש הרבה תאים בעור שלו שמתים. חלק מהשמירה על חיית המחמד שלכם תדרוש מכם לספר אותו מידי פעם כדי לשמור על העור שלו בריא. אם החתול לא מסכים להסתפר והוא מתחיל לשרוט מיד כשבאים לספר אותו, יש ללכת למרפאה שיעשו לו טשטוש כדי שיוכלו לספר אותו בצורה טובה. כדאי לזכור כי חלילה גם במקרה חירום, יש וטרינר חירום באשדוד אליו ניתן לפנות בכל שעה במהלך היום.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *