איך להיות מאושר? תשובה מחקרית!

חרמשים

אחת השאלות הכי עתיקות, שכיחות והפופולאריות, וכנראה גם השאלה שנחקרת יותר מכל השאלות היא, איך להיות מאושר, מה יגרום לנו להיות מאושרים. על פניו, אפשר להניח שאין תשובה חד משמעית, אין תשובה אחת שתוכל לספק לנו. בוודאי שאין נוסחה ספציפית שאם נפעל לפיה, נוכל להיות מאושרים. הרי אם היתה נוסחה כזו, כולם היו פועלים על פיה. 

אך גם אין נוסחה אחת, חד משמעית, אזי שיש הסברים ותשובות שונות שיכולות לענות על השאלה, איך להיות מאושר. כמובן שהדבר הוא סובייקטיבי, מה שיגרום לאחד להיות מאושר לא בהכרח יגרום לאחר, אך אפשר למצוא קווים מסוימים, דומים, גם אם הם מגיעים לתוצאות שונות, אזי שהרעיון הוא דומה. 

מרבית האנשים יתנו תשובות שונות מה יגרום להם לחוש מאושרים. יש מי שיטען שאהבה וזוגיות תעשה אותו מאושר, אחר יטען שאם הוא יצליח בתחום המקצועי אז יהיה מאושר, יהיה מי שיטען שפרסום וחשיפה יגרמו לו אושר, הורים רבים יתלו את האושר שלהם בהצלחה של הילדים ולא דווקא במעשים או בתמורות שהם חווים באופן אישי. מאחר וכל אחד גם מגדיר אושר בצורה שונה, אז גם התשובות מה יגרום לנו להיות מאושרים, יהיו שונות לגמרי. 

מה אומרים המחקרים? 

לעומת זאת מחקר שנערך במשך עשרות שנים ובחן אנשים מגיל ילדות ועד גיל זקנה לגבי החיים ולגבי השאלה מה יגרום לנחקרים להיות מאושרים, אזי שהוא גילה תשובות מאוד ברורות. מעבר לכל ספק ומעבר לכל דבר אחר, מה שגורם לנו להרגיש מאושרים אלו מערכות יחסים טובות. החל ממערכות יחסים טובות עם ההורים שלנו, חברים וחברות, קולגות, ובעיקר מערכות יחסים עם בן או בת זוג וכן עם הילדים שלנו. 

יש לכך הסברים מאוד ברורים. ראשית, הבדידות גורמת לנו להיות עצובים. אם אנחנו נהנים ממערכת יחסים טובה, אז אנחנו נמנעים מתחושת הבדידות. שנית, הכמות איננה חשובה אלא האיכות. כלומר, ככל שיש לו מערכות יחסים איכותיות יותר, אז לא משנה כמה חברים יש לנו אלא עצם זה שהקשר הוא איכותי וטוב. שלישית, מערכות היחסים עוזרות לגוף, לנפש אך גם למוח ותורמות לנו תרומה משמעותית בהיבט זה. 

לכן, אם נישאל מה יגרום לנו לחוש מאושרים, התשובה היא פשוטה. מערכות יחסים טובות.

אוכל ושתייה אירועים בריאות ורפואה טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים וקריירה נופש ותיירות צרכנות ופנאי קוסמטיקה ואופנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שבת בר מצווה – חגיגה לכל המוזמנים
בר מצווה הינו מאורע חשוב עבור כל ילד יהודי. אצל רבות מהמשפחות המארגנות חגיגה עבור הבן שמלאו לו שלוש...
קרא עוד »
ספט 23, 2016
רהיטי יוקרה
ריהוט יוקרה, הוא מונח המשמש לתיאור רהיטים יוקרתיים ויקרים המיוצרים עם חומרים ואומנות יוצאי...
קרא עוד »
ינו 12, 2023
ניקוי שטיחים
ניקוי שטיחים, הוא שירות המוצע בדרך כלל על ידי מנקים מקצועיים כמו מחברת בר ניקוי. שירותי ניקוי שטיחים...
קרא עוד »
ינו 02, 2023