איך להתגבר על פחד קהל

פחד קהל

רוב האנשים, גם אם הם צריכים לדבר בפני קהל לפרנסתם, סובלים מתופעה נפוצה של פחד קהל. אבל זה לא חייב ללוות אתכם לנצח. 

איך אפשר להתגבר על פחד קהל בארבעה צעדים?

  1. יש לכם פחד קהל? תכירו אותו טוב יותר

עמדתם מול קהל והעברתם הרצאה. יצאתם בתחושה לא טובה ואולי אפילו קיבלתם פידבק שלילי. נסו להבין מה בדיוק יצר את המצב הזה. אולי דיברתם מהר, או לאט מדי?אולי דיברתם בשפה שלא מתאימה לקהל? אם אתם לא יודעים מה הבעיה – נסו להקליט את עצמכם בפעם הבאה, או להזמין מישהו שיכול לתת לכם משוב בונה.

  1. לתרגל

הזמינו את המשפחה שלכם להקשיב להרצאה. הזמינו את השכנים, או קבוצת חברים, שיבואו להקשיב, יאפשרו לכם לתרגל על חי, אבל עם סביבה אוהדת ואולי אפילו יתנו לכם משוב.

ככל שתתנסו יותר בחוויה – כך יהיה לכם קל יותר לעמוד מול קהל אמיתי.

  1. להפעיל את הקהל

כשמפעילים את הקהל מרוויחים קצת זמן לחשוב ולתכנן, אבל גם מפיגים את החרדה בזכות שיתוף הפעולה מצד הקהל והפידבק שהוא מספק לכם.

  1. לבוא מוכנים

כשאתם מתכננים לעמוד בפני קהל, כדאי שתדעו היטב מראש, מה אתם מתכננים לומר, איך אתם רוצים להפעיל את הקהל שלכם וכדאי שתדעו את החומר בעל פה – אם אפשר. אם לא – הכינו מצגת שיש בה את כל המידע החשוב, או רשמו לעצמכם ראשי פרקים על דף.

לסיכום, פחד קהל יכול להיות מוחשי ואפילו משתק, אבל בהחלט יש מה לעשות. נסו את הטיפים שלנו ותוכלו לשפר משמעותית את החוויה. מהצד שלנו, אנחנו יכולים לדאוג לכם לסביבה אופטימלית, שתוריד לכם דאגה אחת גדולה מהראש ותאפשר לכם להתמקד בעיקר. דברו עם המומחים של מיי קמפוס למידע נוסף!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *