מתי לא ניתן פיצוי לדור שני של ניצולי שואה?

פיצוי לדור שני של ניצולי שואה

בעולם של היום כבר לא חיים איתנו הרבה אנשים שחיו בזמן השואה וסבלו מהרדיפות של הנאצים. גם אם עדיין יש עמנו כמה ניצולי שואה, הם כבר מבוגרים ממש ולא תמיד הם יהיו פנויים לטפל בקבלת הקצבאות והפיצויים המגיעים להם מטעם ממשלת גרמניה. מצד שני יש לנו את הדור השני לשואה אשר הוא כן רוצה למצות את כל הזכויות המגיעות לו ולו בתור דור שני לשואה.

אז פה חשוב לדעת כי יש בהחלט מקרים אשר בהם אפשר יהיה שבני הדור השני לשואה יקבלו פיצויים בזכות הוריהם כאשר הם סבלו מהמלחמה והרדיפות, הגטאות וכל הסבל הרב במשך שנות המלחמה.

אך יש גם מקרים אשר בהם בני הדור השני לא יוכלו לקבל פיצויים כלל וזאת בשל מספר סיבות שחשוב להיות מודעים אליהם.

מתי לא ניתן פיצוי לדור שני של ניצולי שואה?

כדי לבדוק מתי אכן אפשר יהיה לקבל פיצוי לדור שני של ניצולי שואה , יש לתת את הדעת על התנאים המרכיבים את  הזכות ליהנות מקבלת פיצויים לעומת המצבים אשר בהם אי אפשר יהיה לקבל כלום.

בגדול הדבר יהיה תלוי בתאריך אשר בו ניצול השואה הגיע ארצה וכמובן גם השנים אשר בהם הוא חווה את השואה.

מעבר לכך יש דרישה המגיעה על ידי בן הדור השני כאשר הוא 'בא בנעליו' של המנוח. זה למעשה מהווה תנאי יסודי לצורך קבלת פיצויים.

כדי לקבל את הליווי הכי מקצועי ואת האפשרות ליהנות מפיצויים עד כמה שהדבר יהיה אפשרי, חשוב לפנות אל איש מקצוע עו"ד סיבר ווייצקר ולקבל ליווי מקצועי. רק בעזרתו יעלו הסיכויים  שגם בני הדור השני יוכלו לקבל משהו במסגרת פיצוי לדור שני של ניצולי שואה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *