מה זה מחקר איכותני?

מחקר איכותני

מחקר איכותני זהו מחקר שבו אתם רוצים להתמקד בדברים שונים מאלו שאתם מתמקדים בהם במחקר כמותי.

קחו למשל את כל הסקרים שעורכות החברות. רוב הסקרים הם כמותיים. הם רוצים לדעת כמה אנשים בעד ראש הממשלה הזה וכמה אנשים בעד ראש הממשלה המתחרה שלו. במקרים כאלו לוקחים קבוצה גדולה כמה שיותר של אנשים כדי להגיע מבחינה סטטיסטית לדיוק של הנתונים ושואלים אותם.

התשובות מתקבלות ואז רואים את האחוזים ולפי זה יודעים מה רוב הציבור חושב וגם איך זה מתחלק.

לעומת זאת, שיטות מחקר איכותניות רוצות גישה דווקא לעומק הדברים ולמה שעומד מאחורי המציאות שכבר אנחנו יודעים מהי. מהי התופעה, התהליך שעומד מאחורי נתון מסוים.

רוצים להבין בצורה איכותית יותר מה זה מחקר איכותני? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

מחקר איכותני

מחקר איכותני זהו מחקר שבו אתם לוקחים תופעה, מציאות מסוימת ועושים עליה מחקר. המחקר מנסה להבין את הסיבות, הגורמים, הרגשות והמניעים שעומדים מאחורי התופעה המסוימת.

למשל, אם נסתכל על חברות שרוצות לעשות קמפיין שיווקי מוצלח, מה שעומד מאחור זה תמיד מחקר מעמיק על צורכי הלקוח, איך הוא חושב, איך הוא מתנהג? מה מניע אותו לפעולה? כל הדברים האלו יעזרו להם להבין אותו עמוק יותר ובסופו של דבר גם לבנות עבורו את הפתרון הנכון וגם לדעת איך לשווק ולמכור לו.

בדיוק אותו דבר במחקר איכותני אקדמי. אנחנו רוצים לשים דגש על עומק הנתונים ולאו דווקא על הכמות. ראיונות עם אנשים אמיתיים והבחנה עמוקה יותר על מה שקורה.

לסיכום וסיום, מחקר איכותני הוא שונה מאוד ממחקרים רגילים שמנסים לאסוף נתונים שונים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
שרה אברהם

שרה אברהם

שרה אברהם היא בלוגרית מקצועית בתחומי הצרכנות, פמאי, לייף סטייל ואופנה כבר מעל חמש שנים. לאחר לימודיה באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות, שרה החליטה לאמץ את האהבה לכתיבה ואופנה יחד עם חיבתה לשופינג לצורך כתיבת מאמרים מקצועיים בתחומים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *