כלים רב פעמיים – לשמור על סביבה נקייה

אחת המהפכות הגדולות ביותר של המאה ה-21, ללא צל של ספק, היא מהפכת הסביבה. יותר ויותר אנשים פרטיים, חברות ומוסדות, ארגונים ורשויות, משקיעים הרבה מאוד כסף וזמן בשמירה על איכות הסביבה, מתוך הבנה שמה שלא ייעשה היום ייתכן ואם נעשה את זה מחר זה יהיה מאוחר, וכל מה שייעשה היום ישפיע דורות קדימה. 

למהפכת הסביבה פנים רבות, אחת מהן היא מעבר משימוש בכלים חד פעמיים לשימוש בכלים רב פעמיים. בישראל, הנושא תפס תאוצה בשנת 2021, בזכות החלטה של הממשלה לעלות את המס על כלים חד פעמיים. אך בעולם המערבי זה עניין שקיים שנים רבות. יותר ויותר מדינות מחייבות את האזרחים שלהן לעבור לשימוש בכלים רב פעמיים, מתוך הבנה שכלים חד פעמיים עלולים לגרום נזק סביבתי עצום לדורות. 

לשמחתנו, היום אפשר למצוא כלים רב פעמיים מסוגים שונים, כולל כלים מפלסטיק איכותי אשר ניתן לנקות ולשמור עליהם לשמור חוזר. כך מי שיוצא לפיקניק או קמפינג בשטח, יכול להשתמש בכלים אלו במקום בכלים חד פעמיים רגילים. 

כיצד קונים כלים רב פעמיים בצורה נכונה

בשביל ליהנות משימוש נכון ויעיל בכלים רב פעמיים, אזי שיש לבחון את איכות המוצר וכיצד אפשר להשתמש בו. יש לבחון כיצד ניתן לעשות בו שימוש מבלי שיהיה צורך לזרוק אותו אחרי שימוש אחד. אחת הדוגמאות הטובות לכך הן קופסאות / כלי פלסטיק אשר משמשים אנשים רבים לצורך אחסון. במקום לזרוק את הקופסאות בכל פעם כשמסיימים את השימוש בהן, אזי שאפשר לשמור ולעשות בהן שימוש חוזר. 

חשוב לציין, כלים רב פעמיים יכולים להתאים לשימושים שונים בבית ובעסק, על פי הצורך. היום אפשר להשתמש בהם גם במוסדות חינוך בהם לומדים מאות תלמידים וניתן להשתמש בהם שוב ושוב. 

אוכל ושתייה אירועים בריאות ורפואה טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים וקריירה נופש ותיירות צרכנות ופנאי קוסמטיקה ואופנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מונעים ריחות ביוב?
ריח של ביוב עלול להיות אחד מהריחות החריפים והרעים ביותר שעלולים להתגלות באזור המגורים, העסק, המשרד או...
קרא עוד »
נוב 23, 2017
ביטוח לאיתור וחילוץ בחו"ל
ביטוח לאיתור וחילוץ בחו"ל חשוב ביותר על רקע טיולים אתגריים ומשימות חילוץ והצלה. נהוג להניח כי החל...
קרא עוד »
מאי 28, 2023
למה צריך כיסוי לבריכה?
כיסוי לבריכה הוא חלק חיוני בכל בריכת שחייה. הוא נועד להגן על הבריכה מפני לכלוך, פסולת ומזהמים אחרים...
קרא עוד »
יונ 20, 2023