מה שרציתם לדעת על סטאפ לגיטרה (Setup)

סטאפ לגיטרה (Setup) הוא מעין אתחול המבצעים לגיטרה. לצורך כך נעזרים במכשיר המשמש להתאמת המתח והגובה של המיתרים בגיטרה. זה יהיה בדרך כלל סט של קפיצים, מוטות ורכיבים אחרים המשמשים להתאמת המתח של המיתרים. ישנם שני סוגים עיקריים של הגדרות גיטרה – הגדרות פסיביות והגדרות אקטיביות.

נגינה בגיטרה מחייבת סטאפ לגיטרה (Setup)?

הגיטרה היא כלי פופולרי מאוד הנמצא בשימוש על ידי מוזיקאים במשך מאות שנים. הגיטרה הפכה לחלק מחיי היומיום שלנו. יש הרבה נגני גיטרה שמשתמשים בכישוריהם כדי לנגן בשביל הכיף, בשביל להירגע או אפילו כדי להרוויח כסף. אבל יש גם כמה נגני גיטרה מקצועיים שמתפרנסים מנגינה בכלי המיוחד הזה. מערכת גיטרה טובה שקונים דרך חנויות מוזיקה מקצועיות היא כזו שיכולה להפיק צליל צלול ורם, תוך שמירה על חווית נגינה נוחה.

כדי להפיק צלילים כנדרש, מיתרי הגיטרה חייבים להיות מכוונים. בדיוק לצורך זה קיים מושג הסט אפ המחדש את הגיטרה והמשפר את הטעון תיקון. גיטריסטים מיומנים מחזיקים בסט של כלים המשמשים להתאמת המתח במיתרים ולכוונן הגיטרה.

ואם שאלתם, קבלו תשובה, אי אפשר לנגן על גיטרה לא מכוונת. הנגינה יוצאת מזויפת ולא מדויקת. גיטריסטים מיומנים קולטים בדרך כלל באופן מיידי אם משהו השתבש בכיוון הגיטרה שלהם וממהרים לכוון אותה מחדש. ההגדרה צריכה להיות מותאמת לנגינה בכלי ולא רק למראה המיתרים. ולכן, כל גיטרה חייבת לעבור סט אפ אחת לתקופה.

מה תקבלו בביצוע סטאפ לגיטרה?

  1. ניקוי הגיטרה.
  2. החלפת מיתרים.
  3. כיוון המיתרים כנדרש.
  4. תיקון פיקאפים. 

שימו לב, רוב הגיטריסטים לא יודעים לנקות את הגיטרות שלהם. אבל יש כמה טיפים שניתן להשתמש בהם כדי לוודא שהגיטרה מתוחזקת כראוי. כל אחד יציע לכם משהו אחר, העדיפו לקבל מידע ממי שנותן שירות טוב, מקצועי ואמין. בהצלחה.

אוכל ושתייה אירועים בריאות ורפואה טכנולוגיה ואינטרנט כללי לימודים וקריירה נופש ותיירות צרכנות ופנאי קוסמטיקה ואופנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דברים שכדאי לדעת על קניית רכב משומש
מתלבטים לגבי מכונית חדשה שאולי תרצו לקנות? אם כך, אפשר להבין את הדילמה שלכם, כי קניית רכב חדש זה לא...
קרא עוד »
מרץ 17, 2016
כל מה שרציתן לדעת על השכרת וילה למסיבת רווקות בישראל
להפיק מסיבה, ובמיוחד אם זו מסיבת רווקות, זה לא דבר פשוט כל כך. מצד אחד כמובן שהכלה היא מרכז העניינים...
קרא עוד »
אפר 03, 2018
מה הסכנות היכולות להתרחש בעבודה?
עבודה היא החלק המשמעותי ביותר שלנו ביום יום, ישנם מקומות בהם אנו מבלים 12 שעות ביום במקום עבודה אחד...
קרא עוד »
מרץ 16, 2017